Πέμπτη 9 Δεκεμβρίου 2010

Σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

Την Τρίτη 7 Δεκεμβρίου παίξαμε στο σχολικό πρωτάθλημα ποδόσφαιρου όπου αντίπαλος μας ήταν το αθλητικό Λύκειο Σούδας. Ο αγώνας δεν άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς καθώς το αντίπαλο σχολείο κατάφερε από ένα λάθος της άμυνας μας να προηγηθεί με 1-0! Αυτό μπορώ να πω ότι δεν μας πτόησε το ηθικό ιδιαίτερα καθώς ανεβάσαμε την απόδοσή μας και χάσαμε μια κλασσική ευκαιρία περίπου στα μισά του πρώτου ημιχρόνου. Όμως όλοι πάγωσαν όταν από εξαιρετική ενεργεία ενός αντίπαλου παίχτη δεχτήκαμε και το δεύτερο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως καταφέραμε να εκμεταλλευτούμε το γεγονός ότι οι αντίπαλοι μπήκαν χαλαροί και καταφέραμε να μειώσουμε έπειτα από ομαδική προσπάθεια των Παπαδάκη-Μαλακωνάκη και Ντουντία με τον τελευταίο να πετυχαίνει το γκολ! To ηθικό μας είχε ανέβει κατακόρυφα και όλα έδειχναν ότι αργά ή γρήγορα θα σημειώναμε το κρίσιμο γκολ της ισοφάρισης. Αυτό βέβαια δεν ήρθε ποτέ καθώς από ένα τραγικό λάθος της άμυνας δεχτήκαμε ακόμη ένα γκολ και το τελικό αποτέλεσμα ήταν Λύκειο Κολυμβαρίου- Αθλητικό Λύκειο Σούδας 1-3. Το μόνο σίγουρο όμως είναι ότι δεν παρατήσαμε τα όπλα και φύγαμε με ψηλά το κεφάλι.